Twórcza zabawa, czyli Kreatywne Ferie w Bibliotece!

Ferie zimowe w naszej Bibliotece upłynęły pod znakiem fantastycznej, kreatywnej zabawy! Bibliotekarze Działu Dziecięco-Młodzieżowego zorganizowali wiele ciekawych i rozwijających zabaw pod wspólnym tytułem „Kreatywne Ferie Bibliotece”. Zajęcia odbywały się od 15.01.2024 roku do 19.01.2024 roku w godzinach od 11.00 do 13.00. W spotkaniach uczestniczyło codziennie 13-15 dzieci w wieku od 8 do 11 lat.

Program ferii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć. Były to m.in.: edukacyjno-animacyjne warsztaty tworzenia bezpiecznych eksperymentów, warsztaty slime, projektowanie ekotoreb czy tworzenie mieniącej się gwiezdnym pyłem... galaktyki w słoiku!

Był też czas na gry planszowe, zabawy integracyjne i tworzenie własnej fotobudki oraz zabawy paraliterackie i plastyczne. Dzieci wzięły również udział w grze terenowej. Podążając za kolejnymi zdobytymi wskazówkami, poszukiwali ukrytych między regałami bibliostworów, by dotrzeć do ukrytego skarbu.

Dla dzieci były też przygotowane i wyeksponowane ciekawe książki dotyczące różnych kreatywnych i plastycznych prac, rękodzieła oraz eksperymentów, z których chętnie korzystały pomiędzy różnymi aktywnościami.  

To były naprawdę Kreatywne Ferie!

 

red. M.Tarnowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: