„Rękodzieło w EtnoKulturze”- Warsztaty czerpania papieru

„Rękodzieło w EtnoKulturze” to fantastyczne warsztaty, mające na celu aktywizację społeczności oraz scalanie twórców lokalnych. Na tych spotkaniach zadziała wyobraźnia, twórczość i kreatywność, a inspirować będą tradycje.


Warsztaty czerpania papieru metodami tradycyjnymi to doskonała okazja do rozwijania motoryki, pracy z  celulozą i poznania historii powstania papieru. Nauczymy się jak własnoręcznie wykonać arkusze papieru ze składników dostępnych w każdym domu. Zajęcia mają na celu przekazanie podstawowej wiedzy o historii papieru, rodzaju i sposobach produkcji znanych od ponad dwóch tysięcy lat. Uczestnicy warsztatów mogą własnoręcznie przygotować składniki potrzebne do produkcji papieru na prostej formie sita do czerpania oraz stworzyć swój pierwszy arkusz papieru.


Warsztaty poprowadzi Robb Maciąg. Pisarz, pedagog. Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pedagog specjalny z ponad 20 letnim doświadczeniem. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).


Warsztaty dla zorganizowanej grupy.

__________________________________________________________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023. Zadanie „EtnoKultura? Jestem na tak!”

 

red. I.Szafran-Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: