„Rękodzieło w EtnoKulturze”- Warsztaty blockprinting - relacja

Relacja z niezwykłych warsztatów "Rękodzieło w EtnoKulturze" w Bibliotece w Polkowicach.

W @nocbibliotek mieliśmy okazję przeżyć niesamowitą przygodę pełną kreatywności i odkrywania magicznych tajemnic! Nasza Biblioteka zorganizowała wyjątkowe warsztaty dla dzieci, które wprowadziły nas w fascynujący świat słowiańskich motywów i sztuki blockprinting.

Kto był naszym przewodnikiem przez tę artystyczną podróż? To niezwykły Robert (Robb) Maciąg, pisarz, pedagog i utalentowany fotograf! Jego pasja do podróży i odkrywania świata doczekała się wyróżnienia w prestiżowym magazynie National Geographic - dwukrotnie!

Podczas tych wyjątkowych warsztatów dzieci miały okazję zgłębić tajniki słowiańskiej kultury i zapoznać się z tradycyjną techniką ozdabiania materiałów - blockprinting. To metoda, w której tworzymy magiczne wzory na ekotorbach, używając stempli.

Dzieci były zafascynowane procesem tworzenia i odkrywania swojego artystycznego talentu. Robb Maciąg dzielił się swoją wiedzą i pasją, inspirując młodych twórców do wyrażania siebie poprzez sztukę.

To niezapomniane doświadczenie, które otworzyło nasze oczy na piękno kultury i sztuki słowiańskiej. Dziękujemy Robbowi Maciągowi za wspaniałą podróż po tajemniczym świecie Etnokultury!

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i twórczy entuzjazm!

___________________________________________________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury. EtnoPolska. Edycja 2023. Zadanie „EtnoKultura? Jestem na tak!”

red. I.Szafran-Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: