Spotkania autorskie z Błażejem Torańskim

Mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarzem Błażejem Torańskim, które odbędzie się w dniu 23 października o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Polkowicach.

Spotkanie będzie stanowiło doskonałą okazję do rozmowy z autorem na temat jego dwóch publikacji: "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol" oraz "Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi". Obie te książki rzucają światło na jedyny niemiecki dziecięcy obóz koncentracyjny na terenach Polskiego Łódzkiego Getta, oraz postać i role Eugenii Pohl -  jednej z najokrutniejszych strażniczek tego obozu.

Błażej Torański, znany z głębokiej erudycji i talentu narracyjnego, zabierze nas w niezwykłą podróż przez historię tajemniczego obozu, opisując losy dzieci, które znalazły się w niebywałym dramacie w czasach II wojny światowej. Jego książki to nie tylko wnikliwe badania historyczne, ale także poruszające opowieści o ludzkim cierpieniu i wytrwałości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury faktu, historii oraz tych, którzy pragną poznać niezwykłe historie i bohaterstwo, a także okrucieństwo ludzi z tamtych czasów.
Wejściówki są do odbioru Wypożyczalni Głównej w Polkowicach lub Kawiarni CieKawa na Rynku.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Polkowicach | Sala Audiowizualna
Data: 23 października
Godzina: 17:00


Wydarzenie organizowane we współpracy z Centrum Kultury w Polkowicach oraz Instytutem Pamięci Narodowej w Łodzi.

red. A.Dobrowolski

Strony w dziale:

Strony w dziale: