Kicia Kocia oko w oko ze Smokiem Wawelskim - relacja z warsztatów

Uwielbiana przez dzieci Bajanka wraz z Kicią Kocią odwiedziły przedszkolaki w Jędrzychowie i Tarnówku na zaproszenie Polkowickiej Biblioteki. 9 października odbyły się dwa fantastyczne "Warsztaty z EtnoKultury"- Kicia Kocia poznaje legendy, które poprowadziła  Monika Skikiewicz, autorka książek logopedycznych oraz animatorka znana dzieciom jako „Bajanka”.

Bajanka z charakterystyczną dla siebie energią i radością wciągnęła w wir zabawy wszystkie maluchy, które przeżyły na warsztatach niezwykłą przygodę, a nawet miały okazję zagłębić się w smoczą jamę i poczuć się jak Smok Wawelski z prawdziwym smoczym ogonem! Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość przytulenia się do maskotki ulubionej bohaterki – Kici Koci i zrobienia z nią sobie zdjęcia. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały dyplomy Przyjaciela Kici Koci.

O autorce:
Monika Skikiewicz to pedagożka i filololożka oraz praktykująca logopedka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Jej nieodłącznymi atrybutami są uśmiech i energia, a sama Monika to mistrzyni promowania czytelnictwa poprzez zabawę. Jej celem jest dawanie radości innym, w czym z pewnością pomaga jej szeroki uśmiech i pozytywne nastawienie. Uwielbia pracę z dziećmi, które chętnie zaraża entuzjazmem i radością. W książkach odnajduje całe mnóstwo inspiracji. Od 2016 roku tworzy jako Bajanka i prowadzi warsztaty, m.in. wokół takich znanych postaci jak Kicia Kocia czy Żubr Pompik. Autorka książek z cyklu „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa”.

Miejsce wydarzenia:
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. „Twórców Polskiej Miedzi”. Punkt Przedszkolny w Jędrzychowie
- Przedszkole Miejskie nr 5. Oddział przedszkolny w Tarnówku

_________________________________________________________________________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023. Zadanie „EtnoKultura? Jestem na tak!”

red. M.Tarnowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: