Relacja z warsztatów kosmetycznych „EtnoKultura w rękodziele”

W piątkowe popołudnie, 5 lipca, odbyło się pierwsze z trzech spotkań cyklu warsztatów „EtnoKultura w rękodziele”, które przeniosło uczestników w magiczny świat naturalnych kosmetyków inspirowanych tradycyjnymi recepturami. Wydarzenie zgromadziło miłośników natury i rękodzieła, pragnących zgłębić tajniki tworzenia kosmetyków z ziół.

Warsztaty prowadziła Agnieszka Kopeć z Przystanku Manufaktura, znana ze swojej wiedzy i pasji do naturalnej pielęgnacji. Pod jej czujnym okiem uczestnicy mieli okazję nauczyć się, jak przygotować serum dwufazowe i tonik do twarzy z wykorzystaniem ziół z ogrodów i łąk. Agnieszka krok po kroku wyjaśniała procesy tworzenia tych kosmetyków, dzieląc się przy tym cennymi wskazówkami dotyczącymi wyboru, zbierania i suszenia ziół oraz ich właściwości pielęgnacyjnych.

Warsztaty „EtnoKultura w rękodziele” to nie tylko praktyczna nauka, ale również okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wspólna praca i dzielenie się doświadczeniami sprzyjały integracji i stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Warsztat okazał się wyjątkowym i inspirującym doświadczeniem, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania i kolejne przygody w świecie etnobotanicznego rękodzieła!


------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024. Zadanie „EtnoKultura? Uczestniczę!”

 

red. I.Szafran-Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: