Deklaracja dostępności Oficjalna strona Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Oficjalna strona Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- W kilku miejscach na stronie pojawia się niewystarczający kontrast w stosunku do tła co może być utrudnieniem dla osób słabowidzących
- Okno do zaakceptowania plików Cookies nie jest możliwe do wyłączenia z poziomu klawiatury
- Po odwróceniu kolorów (wersja negatywowa), część elementów pozostaje niewidoczna
- nie wszystkie zdjęcia opublikowane na stronie posiadają opisy alternatywne i tytuły.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Katarzyna Mich-Rutkowska.
- E-mail: k.mich@mgbp.pl
- Telefon: 76 723 96 67
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Rzecznik Praw Obywatelskich
- Adres: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
al. Solidarności 77
00-090 Warszawa - E-mail: biurorzecznika@brpo.gov.pl
- Telefon: 800 676 676
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek MGBP w Polkowicach: ul. Skalników 6
Wejście do budynku nie ma barier architektonicznych (podjazd umożliwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich). Z poziomu parteru dostępna jest winda osobowa, którą można się dostać na obydwie kondygnacje Biblioteki. W obrębie panelu sterowania windą pojawiła się naklejki z informacją w języku Braille’a. Wolny dostęp do zbiorów bibliotecznych we wszystkich pomieszczeniach Biblioteki oraz w Dziale Multimedialnym do stanowisk komputerowych. W Bibliotece znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Korytarze i przejścia dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak progów). Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynek Filii nr 3 MGBP w Jędrzychowie: Jędrzychów 24a
Możliwe jest przejechanie wózkiem od parkingu aż pod same drzwi Biblioteki po płaskiej powierzchni chodnika. W samym budynku Biblioteki brak progów i szerokie przestrzenie umożliwiające swobodny dostęp do regałów a także stanowiska komputerowego. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynek Filii nr 5 MGBP w Tarnówku: Tarnówek 9
Na parkingu zostało wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych. Pod drzwi biblioteki możemy podjechać płaskim podjazdem. W samym budynku biblioteki możliwy jest wjazd wózkiem w celu wypożyczenia zbiorów a także skorzystania ze stanowiska komputerowego. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.