Recenzja „ Maria Magdalena” Ewa Kassala

Ewa Kassala jest autorką trylogii królowych Egiptu „Hatszepsut', „Boska Nefretete” oraz „Żądze Kleopatry”, pisze powieści historyczne o kobietach silnych i wyjątkowych.
Jest też autorkę „Marii Magdaleny” powieści o czasach biblijnych, pokazuje nam jak traktowane były kobiety w czasach Chrystusa. Kobiety były dyskryminowane w dostępie do nauki, w obrębie kulturowym, społecznym. W tej powieści dowiadujemy się kim była Maria Magdalena główna postać i skąd pochodziła. Matka (zmarła przy porodzie), pochodziła z Egiptu, bogatej i wykształconej rodziny, ojciec był Żydem. Poznajemy najbardziej tajemniczą kobietę Biblii.
Pisarka połączyła wiedzę, swój talent pisarski i przedstawiła nam życie kobiety w czasach Chrystusa.
Maria była dzieckiem wyjątkowym, spokojnym, inteligentnym, zdolnym. Miała pięć lat jak ojciec odwiózł ją do dziadków do Egiptu. Większość młodości spędziła w świątyni Izydy. Została kapłanką, była też damą, wraca do chorego ojca do Magdali, gdzie spotyka Chrystusa i zostaje apostołką.
Maria Magdalena to postać kobiety wolnej, mądrej, obytej, wykształconej. Powieść piękna, intryguje, zachwyca i daje nam poznać obyczaje starożytnego świata, tajemnice legend, dogmatów, historii Pisma Świętego. Autorka przedstawiła nam historię opartą na faktach i konsultacji z historykami. Genezę powstania tej postaci przedstawiła na końcu książki.
Książkę oceniam bardzo pozytywnie, czyta się lekko, pobudza nasze uczucia polecam.

                                                          Halina Martin DKK Polkowice
                                                                   czerwiec 2022 r.

Strony w dziale:

Strony w dziale: