Noc Bibliotek

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która
w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.  W ubiegłym roku VIII edycja odbyła się w polkowickiej Bibliotece 30 września 2022 roku.  Nasza biblioteka znalazła się w grupie 10 zwycięskich bibliotek ogólnopolskiego konkursu „Noc Bibliotek” na najciekawsze i wyróżniające się wydarzenia ubiegłorocznej akcji, której przyświecało hasło “To się musi powieść”. W konkursie brało udział blisko 500 bibliotek z całej Polski! Wyróżniono nas za włączanie i otwartość na wszystkie grupy z lokalnej społeczności.
Za pochylenie się nad tematem zdrowia psychicznego i pokazanie, że biblioteka jest bezpieczną, przyjazną przestrzenią rozmowy i wzajemnego wsparcia.

 

Koordynatorka:
Anna Przychodzeń

Bibliotekarka z niezwykłą uczynnością, życzliwością i taktem, dodaje cząstkę siebie
w działaniach promujących czytelnictwo wśród lokalnej społeczności. Miłośniczka podróży, dobrej literatury oraz górskich wędrówek.

Strony w dziale:

Strony w dziale: