"Lubię czytać- chętnie słucham"

Zapraszamy na cykl spotkań z książką „Lubię czytać - chętnie słucham”. Pracownicy polkowickiej Biblioteki czytają dzieciom wiersze i fragmenty opowiadań, które można odsłuchać i obejrzeć w każdym miejscu i o każdej porze na bibliotecznym kanale YouTube:
https://www.youtube.com/@bibliotekawpolkowicach 

Zapraszamy również wszystkich chętnych do współpracy i głośnego czytania dzieciom. Kontakt w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym Biblioteki.

„Jeśli nie damy dziecku zabawek, będzie się bawiło kamykami lub patykami. Jeśli nie damy mu książki – samo po nią nie sięgnie. Na początku wystarczy, byśmy pozwolili dziecku poczuć radość słuchania, a potem czytania, wówczas będzie garnęło się do lektury, wyciągało po książkę ręce, domagało się jej każdego dnia.” Prof. Grzegorz Leszczyński ze wstępu do „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”


Zachęcamy do wspólnego rodzinnego czytania książek z dziećmi.
Głośne czytanie przynosi niezliczone korzyści. Między innymi: buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa, niezwykle stymuluje rozwój mózgu, poszerza słownictwo i rozwija wyobraźnię.

Strony w dziale:

Strony w dziale: