Edukacja medialna

Warsztaty kierowane do dzieci i młodzieży szkolnej poszerzające kompetencje medialne oraz wiedzę na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni:

  • Podczas wybranych zajęć uczniowie dowiadują się m.in. jak się bronić przed cyberprzemocą, jakich danych i zdjęć nie należy upubliczniać, czy spotykać się ze znajomymi poznanymi w Sieci, jak nie popaść w uzależnienie od Internetu i gier komputerowych.

Prawa autorskie, darmowe zasoby Internetu i bezpłatne programy graficzne:

  • W trakcie warsztatów uczniowie poznają podstawowe wiadomości na temat praw autorskich, licencji Creative Commons i Domeny Publiczne, wykorzystywania darmowych zasobów Internetu, np. grafiki i zdjęć oraz korzystania z bezpłatnych edytorów grafiki i zdjęć.

Warsztaty programowania:

  • Warsztaty programowania dla różnych grup wiekowych z wykorzystaniem tabletów wraz z grą Scottie Go!, która jest interaktywnym kursem nauki programowania. Uczestnicy zajęć poszerzają zdolność radzenia sobie z problemami, ćwiczą umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia oraz rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność.

Zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych.

Zapisy w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym.

Koordynatorka: Monika Tarnowska

Koordynatorka:
Monika Tarnowska

Nie potrzeba jej kompasu, by odnaleźć się w gąszczu technologicznych, informatycznych nowinek oraz przeróżnych programów graficznych. Zna też tajemny język najmłodszych czytelników i dlatego tak dobrze dogaduje się z nimi w Bajeczkowie.

Koordynatorka: Małgorzata Dobrowolska

Koordynatorka:
Małgorzata Dobrowolska

Kierownik Działu Dziecięco-Młodzieżowego. Prywatnie entuzjastka i popularyzatorka sportowego trybu życia, równie energicznie aktywizuje i zachęca ludzi do wspólnego działania, pasją do książek potrafi zafascynować czytelnika w każdym wieku.

Strony w dziale:

Strony w dziale: