Legimi

Dzięki współpracy warszawskich Bibliotek Publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. W zróżnicowanej ofercie odpowiednie dla siebie tytuły znajdzie każdy – zarówno miłośnik prozy, jak i poezji, wielbiciel literatury polskiej i zagranicznej, popularnej i niszowej, fikcjonalnej, faktu oraz naukowej. 

Zasady korzystana z e-booków Legimi:

  • Możliwość uzyskania dostępu do korzystania z serwisu Legimi mają wyłącznie posiadacze aktywnych kart bibliotecznych (minimum jedna wypożyczona książka w roku) na których nie pozostają żadne aktywne kary.
  • W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do Biblioteki w Polkowicach      (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.com/dbpw. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio na stronie lub w aplikacji Legimi.
  • Kod uprawnia do bezpłatnego korzystania z serwisu Legimi. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca kod ten wygasa
  • Liczba kodów jest ograniczona. W ramach zamówionego przez konsorcjum Bibliotek limitu stron do przeczytania, każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.
  • Wypożyczone e-booki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
  • Pytania w sprawach technicznych lub związanych z katalogiem należy kierować na adres support@legimi.com.

Strony w dziale:

Strony w dziale: