Legimi

Dzięki współpracy dolnośląskich Bibliotek Publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 200.000 e-booków. W zróżnicowanej ofercie odpowiednie dla siebie tytuły znajdzie każdy – zarówno miłośnik prozy, jak i poezji, wielbiciel literatury polskiej i zagranicznej, popularnej i niszowej, fikcjonalnej, faktu oraz naukowej. 

Zasady korzystana z e-booków Legimi:

 • Możliwość uzyskania dostępu do korzystania z serwisu Legimi mają wyłącznie posiadacze aktywnych kart bibliotecznych (minimum jedna wypożyczona książka w roku) na których nie pozostają żadne aktywne kary.
 • W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do Biblioteki w Polkowicach (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.com/dbpw. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio na stronie lub w aplikacji Legimi.
 • Kod uprawnia do bezpłatnego korzystania z serwisu Legimi. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca kod ten wygasa
 • Liczba kodów jest ograniczona. W ramach zamówionego przez konsorcjum Bibliotek limitu stron do przeczytania, każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.
 • Wypożyczone e-booki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
 • Pytania w sprawach technicznych lub związanych z katalogiem należy kierować na adres support@legimi.com.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:
 

Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu w 2024 roku?

 • Wszystkie kody wydane w roku ubiegłym tracą ważność 31.12.2023 roku. Oznacza to, że wszyscy, którzy w 2023 roku użyli pobranego z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach kodu dostępu, muszą przyjść po kolejny.
   

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne i dla kogo?

 • Wypożyczanie jest całkowicie darmowe. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do MGBP w Polkowicach

Jak uzyskać kod dostępu?

 • W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do naszej Biblioteki lub napisać wiadomość drogą mailową.  Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.
   

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?

 • Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/. Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
   

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?

 • Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows PhoneWindows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze? jednocześnie na 2 urządzeniach. Wypożyczonych ebooków nie można czytać tylko na czytniku Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?

 • Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Strony w dziale:

Strony w dziale: